środa, 7 sierpnia 2013

Obalamy mity

1. Przegotowanie wody likwiduje bakterie i wirusy


Panuje jeszcze dosyć powszechne przekonanie, że przegotowanie wody jest skuteczną formą jej oczyszczania. Wynika ono z tego, że doprowadzenie wody do wrzenia eliminuje z niej bakterie i wirusy. Już w szkole wpajano nam zasadę, że przy 100 stopniach wszelkie zarazki zostają skutecznie wyeliminowane... Właśnie, trzeba zadać sobie pytanie czy aby na pewno wszystkie wirusy i bakterie giną w stustopniowej temperaturze. Otóż nie, wiele ich odmian jest odpornych na wysoką temperaturę i przegotowanie wody nie likwiduje zanieczyszczeń. Gotowanie wody ma także wady, bowiem podczas jej parowania, substancje chemiczne znajdujące się w wodzie ulegają zagęszczeniu, czyniąc wodę jeszcze gorszą w

 

2. Woda z wodociągów jest bezpieczna


Wodociągi mają powszechny obowiązek destylacji wody wpuszczanej w sieci i zapewne się z tego wywiązują. Nie biorą jednak pod uwagę, że w rurach może dojść do wtórnego skażenia wody pitnej. Rurociągi są bowiem uszkadzane, rdzewieją, zdarza się, że osadza się tam muł i inne niechciane substancje. Nie można zatem swobodnie pić wody z kranu. Jest to niebezpieczna dla naszego zdrowia, a nawet życia.

 

3. Filtry mechaniczne to najskuteczniejsze urządzenia do oczyszczania wody

Filtry mechaniczne zajmują się oczyszczanie wody, ale tylko z części mechanicznych tj. części nierozpuszczalnych, sedymentów, zawiesiny. Mogą usunąć także jej mętność. Niestety nie gwarantują one usunięcia rozpuszczonych w wodzie związków chemicznych, które są najgroźniejszymi elementami dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz