Siła kolektorów membranowych drzemie w umiejętnym wykorzystaniu energii wytworzonej podczas przemiany wody w lód. Wyliczono, że można w ten sposób uzyskać aż 93 kWh na 1m3, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 50 zł.
Jak działa ten system?
Uniheat chwali się, że opracował system membran, dzięki którym może dochodzić do samoczynnego oczyszczania się kolektorów gdy obrosną lodem. Dzieje się to na ich powierzchni, gdy podczas wymiany ciepła tak bardzo schładzają wodę, że aż zmienia ona swój stan skupienia. Kolektor przypomina wówczas kostkę lodu, która wytwarza energię podczas przemiany wody w lód.Skumulowana w ten sposób energia może zostać wykorzystana w celu ogrzania domu lub wręcz przeciwnie - w celu jego schłodzenia. Może zostać zamiennikiem powszechnie używanego freonu w klimatyzatorach. Nie dość, że jest to dużo tańsza opcja (w ciągu dnia cena za prąd jest znacznie wyższa niż wieczorem lub w nocy) to jeszcze jest bardziej ekonomiczna.
Takie rozwiązanie to idealna odpowiedź na bolączki finansowe związane z utrzymaniem klimatyzacji w wielu państwach z rozwiniętym ruchem turystycznym. Szacuje się, że zapotrzebowanie na energię elektryczną ze względu na klimatyzację stale będzie się podnosić. Dlatego kolektory membranowe wynalezione przez Polaków będą eksportowane.
Takie stacje zamierza się również wykorzystywać w oczyszczalniach ścieków, ponieważ nawet zanieczyszczana woda może znaleźć tu swoje zastosowanie. Planuje się również sprzedaż detaliczna kolektorów membranowych czyli wykorzystanie tego rodzaju urządzeń nawet w prywatnych domach.
Czasami tak bywa, że czasami coś się psuje i na szybko należy naprawiać.Osobiście bardzo dużo różnych wyrobów z gumy za każdym razem kupuję w sklepie internetowym https://powerrubber.com/ i muszę przyznać, iż elementy gumowe są naprawdę bardzo dobrej jakości. W końcu jest to element zastępczy.
OdpowiedzUsuńŚwietnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuń